| Kdya_Cristina_2000 a întrebat:

Azi m am certat cu ce a mai buna prietena.Suntem prietene f bune de 4 ani,am avut o prietenie perfecta in tot acești timp,dar azi ea s a suparat din cauza ca i am trimis un screen in care un băiat zicea ca urla ca o bate pe o fata,ea a înțeles faza greșit,a înțeles ca cica ea urla ca fata aia o bătea iar ca eu nu i am zis zis nimic acelui băiat,i am zis un simpu "csf".S a suparat foarte tare pe mine si a zis ca nu mai are nevoie de mine si ca prietenia noastră s a terminat, pur si simplu nh vrea sa se mai împace cu mine.Sunt distrusă,având in vedere ca țin ca o sora la ea si ca o iubesc enorm,era tot ce aveam mai scump pe lumea asta,ne înțelegeam ca doua surori,nici daca eram surori nu ne înțelegeam asa bine,mi a fost alături la bine si la greu si reu ei,sunt distrusă.Ce as putea sa fac ca sa se împace cu mine, având in vedere ca eu nu am greșit cu nimic?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Deci pentru inceput nu am inteles nimic din ce ai spus tu legat de acel screen! Exprimarea a fost cam praf...
Pe scurt am avut si eu un prieten care se supara din orice motiv sau orice gluma pe care nu o intelegea, eu lasam de la mine sa nu ne certam, dar ajungea sa creada ca mereu are dreptate, apoi am ajuns in situatii in care el gresea si nici de-al d... nu recunostea ca a fost doar greseala lui, si eu cum nu aveam de ce sa-mi cer scuze nu ii mai scriam, pana la urma si-a dat si el seama ca a fost si vina lui si a fost totul bine.
Ideea e urmatoarea, las-o pe ea sa decida daca vrea sa mai vorbeasca sau nu cu tine, nu o mai cauta tu, nu-ti cere scuze daca nu e vina ta, daca tine la tine te va cauta ea, daca nu te cauta nu ti-a fost prietena niciodata cu atat mai mult daca nu vrea sa vorbeasca cu tine dintr-o simpla neintelegere, sa zicem ca tot te scuzi, dar tot vor exista neintelegeri poate mai grave daca tot tu iti ceri scuze mereu tu vei fïi "vinovata" si vei vedea ca la un moment dat nu vei mai putea salva relatia de prietenie pentru simplul motiv ca ea va crede ca e perfecta, dar ca tu esti cea care greseste mereu si nu va mai vrea sa te aibe alaturi de ea.

1 răspuns:
| Damaris98 a răspuns:

Hei. cred că ar trebui să o lași în pace o vreme să realizeze că are nevoie de tine așa cum tu ai nevoie de ea. Dacă nu te va căuta îndeamnă că nu te considera o prietenă așa de bună.
Și data viitoare, incearcă să îți ceri scuze deși nu prea am înțeles de ce s-a supărat laughing)