| almsnsn a întrebat:

Am inceput sa vorbesc cu un baiat si ne înțelegeam foarte bine, doar ca timingul a fost extrem de prost. Eu nu eram aproape deloc stabilă emoțional si destul de introvertită cand ieșeam. Ne-am certat de la o chestie, el o tinea pe a lui, iar eu pe a mea, doar din încăpățânare. Stiam ca am greșit si mi-am cerut scuze si am continuat sa ma comport la fel ca inainte, ba chiar il enervam pentru ca il băteam prea mult la cap cu mesaje cand trebuia sa o las mai moale. Ne-am certat nasol, amandoi ne tineam partea. Mi-e clar ca nu mai vrea sa aiba treaba cu mine pentru modul in care m-am comportat. (eu aveam niște probleme f mari acasa si ma certam cu colegii si eram foarte dificila). Nu am mai vorbit de câteva saptamâni si nu stiu daca mai pot repara ceva. Acum ca vad ce am greșit si ca eu am fost problema imi pare foarte rau, dar mi-a dat de inteles ca nu mai vrea sa aiba vreo treaba cu mine. Având astea in vedere, credeți ca mai pot face ceva?

4 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Nici nu stiu, sa-ti dau sperante, sau sa zic ca e cam tarziu pentru regrete.

Incearca sa faci ce simti tu ca e mai bine, dar nu te astepta sa accepte, iar, daca accepta sa fiti din nou impreuna, sa nu mai faci din nou aceleasi greseli, pentru ca in felul acesta il vei pierde definitiv.

Daca tu ai avut probleme, asta nu te scuza sa te comporti aiurea cu el, insa totusi ai facut-o, asta imi spune ca nu l-ai placut suficient, nu l-ai apreciat, iar daca accepta sa fiti impreuna, problema poate sa persiste.

Acum parerea mea personala, si in special pentru binele lui, mai bine l-ai lasa in pace, eventual ti-ai cere scuze pentru modul in care te-ai comportat si atat.
Daca el te va ierta, si te va cauta, vei mai avea o sansa.

| Emma30555 a răspuns:

Vorbește cu el, nu se știe niciodată, oricum nu ai nimic de pierdut, și încearcă sa nu ai regrete orice s ar întâmpla, se spune ca nimic nu e întâmplător, dacă nu va fi sa fie poate e mai bine asa

| Misteryy a răspuns:

Buna! Sfatul meu, ca si la alte fete este atunci cand placi un băiat este sa ii transmiți semnale ca il placi, ca el sa faca primul pas si sa fii cat mai feminină, cat despre ieșirile tale emotionale...ar trebui sa ti le rezolvi pentru ca ti ar afecta si relatiile de cuplu si cele cu oamenii, da poti schimba, explicandu i ca ai probleme si esti mai sensibilă, este clar ca tipul evita femeile confruntative.

| EmmaSimona1323 a răspuns:

Trebuia sa inteleaga comportamentul tau daca aveai probleme care iti afectau viata de zi cu zi si sa fie alaturi de tine! Nu sa plece. Nu merita nici sa mai incerci ceva ca el nu a incercat sa fie intelegator si sa aiba rabdare cu tine.