| Demos a întrebat:

Buna ziua!
Ca orice adolescent, mi-am luat o amenda aseară pentru disturbarea liniștii publice. Totul bine si frumos, este vorba de 200 lei. Maine la prima ora ma duc sa o plătesc.
Apare in cazier deoarece urmează sa il scot pentru școala auto sau ma poate afecta acest lucru in viitor?
Va mulțumesc anticipat?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ca orice adolescent, ca nu toti iau amenzi pentru facut panarama... chiar putini iau.

E o amenda contraventionala, nu are ce cauta la cazier, acolo apar infractiunile

2 răspunsuri:
| DANNY1004 a răspuns:

''Ca orice adolescent''? Hai ca esti amuzant.

| EllyClau a răspuns:

Nu orice adolescent se trezeste sa urle la 1 dimineata si sa ia amenda happy
considera-te un specimen special