| AlleSss a întrebat:

Carnetul de elev se poate viza pe timpul verii? Vreau să merg cu câțiva prieteni la mare cu trenul și am înțeles că este reducere dacă ai carnetul de elev. Din păcate, eu nu mi-l găsesc și nu știu dacă îmi pot cumpăra unul nou și dacă se poate viza și în perioada asta. Sau aveți idee cam ce reducere ar fi? Că dacă nu e mare diferență nu cred că are rost să mă mai complic...

Răspuns Câştigător
| HanOgHun a răspuns:

Buna! Carnetul de elevi se poate viza oricand, daca secretariatul scolii tale este deschis. Iar reducerea este de vreo 10-20 lei, daca nu ma insel.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, poti si-n timpul verii dar du-te mai de dimineata ca nu stiu daca secretarele mai sunt pe acolo dupa 12.

| Adry05 a răspuns:

Inceteaza, spre binele tau, sa arati cu fiecare ocazie cat esti de prost.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai trezit abia acum.
Platesti si bilet normal pana la urma.

| BarbieGirl13 a răspuns:

Eu stiu ca e reducere de 50%. Uite https://www.cfrcalatori.ro/ro/facilitati/reduceri-elevi-studenti
Cred ca se poate sa iti faci rost de u carnet de la secretariatul scolii daca mergi intr-o dimineata si spui situatia si spui toate datele (in ce clasa esti, nume, etc), deoarece mie mama mi-l vizeaza anul inainte sa inceapa liceul cu o saptaman(deci e teoretic in vacanta) pentru abonament. Eu zic sa incerci..totusi daca e adevarat, e 50% :))

| AlleSss explică (pentru BarbieGirl13):

În weekend nu cred că găsesc deschis la secretariat, nu?

| BarbieGirl13 a răspuns (pentru AlleSss):

Nu cred...eu stiu ca doar in timpul saptamanii, dimineata pana pe la 12 sau 13.