| Cozminn a întrebat:

De ceva vreme la orice adidas sau tenisi port mi se stafidesc degetele si deja imi fac rani. Din ce cauza mi se stafidesc?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Din cauza sosetelor si a transpiratiei.Nu mai folosi sosete sintetice.Doar bumbac 100%. Dupa ce te speli pe picioare in fiecare seara, dupa ce se usuca, da cu pudra de talc printre degete.

| pufulescu a răspuns:

Pentru ca materialul din adidasii aceia este prost ( ieftin ) si tu ai o problema cu transpiratia picioarelor. Renunta sa mai porti adidasi toata ziua, in fiecare zi! Treci la pantofide din piele sau la pantofi sport, forma de adidas dar interior de piele... au un nume dar nu-mi vine acum!
Pentru tratamentul problemei cu transpiratia cel mai bine te duci la un magazin naturist si ceri un produs, spray de exemplu. Nu te apuca sa dai banii pe sprayurile din supermarket sau farmacie ca sunt slabe si fara efect, sunt pentru domnisoare carora le transpira nitel piciorusele nu pentru barbati care fac sport!