| elena1403 a întrebat:

Doresc sa ma vopsesc si nu stiu ce culoare sa aleg. Am dat, din greseala, pe internet, peste un blond superb, dar nu stiu ce nuanta este. Ma puteti ajuta?:)
http://www.cosmoty.de/frisuren/haarfarbe/blond/3691/
Mentionez ca nuanta parului meu natural este saten deschis. Nu doresc sa ma fac bruneta, deoarece cred ca mi-ar sta oribil.
O zi frumoasa! C.E.

1 răspuns:
| mixxjim a răspuns:

Mie mi se pare ca fata asta are parul natural saten deschis spre blod pe care si-a facut niste suvite (uita-te in partea de sus, spre crestet, in partea stanga a ecranului, unde e mai umbra) si a iesit nuanta asta. incearca sa printezi poza asta color sa o duci la coafor sa o arati sau daca ai un telefon mai bun sau o tableta le arati linkul. in principiu ar trebui sa te decolorezi de tot, chiar daca esti saten deschis, si apoi sa aplice vopseaua, dar niste suvite subtiri si mai dese cred ca ti-ar fi suficiente si ar iesi o culoare faina, foarte aproape de asta din poza si mult mai usor de intretinut ca decolorat+vopsit. succes!