| Drujba a întrebat:

doresc si eu un sfat in legutara cu alegerea liceului. Doresc un liceu pestemedia 9, 30 fara profesori exagerati si exigenti in care sa pot sa fiu mai relaxat sa am o "viata de liceean" sa pot sa ies afara cu priegeni si sa nu fie nevoie sa tocesc si sa ma stresez.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Liceele nu au medii, elevii au!
Acum depinde cat de mult esti hotarat sa inveti si sa obtii medii de peste 9.30.
Cerinta ta este contradictorie!
Nu poti obtine medii peste 9.30 fara munca, fara profesori exigenti si fara stres, asta este clar.
Ceea ce vrei tu: relaxarea, fara sters si fara profesorii exigenti, obtii numai d ela licee slabe, unde nimeni nu-i stresat sa invete si nici cerintele profesorilor nu sunt mari.

| Alexandr1457Antonia a răspuns:

Liceul Decebal București eu merg la frecventa redusa din, doua in sapt sâmbăta și duminica. Si e ff bine profesori nu te stresează sunt foarte de treabă sa ști,

| MadalinaMAdA000000000 a răspuns (pentru Alexandr1457Antonia):

Buna. Și eu m-am înscris la fr la liceul decebal. Îmi poți spune cum e? Și trebuie sa merg pe 11 când încep si cei de la zi sau sâmbătă?

| Alexandr1457Antonia a răspuns (pentru MadalinaMAdA000000000):

Pai nu în octombrie incepe. Da un telefon la școală pe la sfârșitul lui septembrie și afli pe ce data incepi in octombrie. Tot la frecventa redusa ești sau la zi?

| MadalinaMAdA000000000 a răspuns (pentru Alexandr1457Antonia):

La frecventa redusă

| Alexandr1457Antonia a răspuns (pentru MadalinaMAdA000000000):

Eu sun pe 29 așa au spus doamnele de la secretariat. Și îmi spun pe ce data in octombrie incep. Poți suna și tu găsești numărul pe net. Tu in ce clasa ești?

| MadalinaMAdA000000000 a răspuns (pentru Alexandr1457Antonia):

A 9-a tu?