| andrey_8401 a întrebat:

eu am multe cosuri. de obicei nu mananc snacks-uri, dar in schimb mananc pateu, ciorbe, cartofi prajiti, carne de pui, cascaval, branza, fructe, oua, cornuri de ciocolate si biscuiti cu lapte si cereale cu ciocolata. care dintre acestea pot sa imi afecteze acneele

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mancarea nu are treaba cu acneea, poti merge la medic sa iti dea un tratament cu o crema sau iti dai cu spirt cateva zile. Sexul e bun ajuta la disparitia acneei, un vechi amic era cam urat si dupa ce a mentinut cateva relatii sexuale fata lui a devenit impecabila.

| Laura46 a răspuns:

Cati ani ai? daca ai intre 12-19 ani e pubertatea.trec la un mom dat. daca ai pcte negre, nu le stoarce te vei umple intr-un hal pe toata fata de cosuri si atunci nici ca scapi.creme ar fi MIBAZON IL GASESTI LA FARMACII VETERINARE(este pentru bubitele ce apar animalelor de aia este ff bun unguentul si e recomandat pentru cosuri). mancarea poate sa nu aiba legatura cu acneea. spala-te pe fata cu sapun de sulf(usuca), sau cu un gel d ecuratare de la clean&clear in care ai pisat 5 aspirine.o sa vezi cat o sa dispara cosurile.mai este si Brevoxil ff bun pentru cosuri, Retin-A, dar astea ti le recomanda dermatologulpt k ard pielea moarta apoi vindeca si te inrosesti rau apoi te scapi de cosuri.isotrexin gel este perfect pentru tine este gel, te dai in fiecare seara cu el dupa ce te-ai spalat cu gelul de la clean&clear.(nu uita sa pizezi aspirina in el)intr-o luna sa imi spui cum s e prezinta pielea ta.

| Soinlove a răspuns:

Presupun ca ai intre 12 si 19 ani. Este pubertatea. Nu cred ca are legatura cu ceea ce mananci. Oricum nu ar fi rau daca ai consulta un medic. Este cel mai bun sfat.