| 1Chris1 a întrebat:

As vrea sa ma ingras putin, in jur de 5-10 kg, deoarece sunt destul de slab, am 1.71 si 51 de kg, la varsta de 15 ani jumatate, dar nu stiu ce sa mananc. Eu de obicei mananc oua, cartofi prajiti, carne, branza, legume si dulciuri gen: cornuri cu ciocolata, ciocolata, napolitane, prajituri si tot felul din astea. Fac sport cam o ora si ceva pe zi, adica antrenament la fotbal si beau cam mult suc Cola!

Ziceti-mi ceva mancare care ingrase!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LoOvE a răspuns:

Asta e felul tau, sa fi slab.

Putem sa ne luam de mana si eu sunt la fel. Orice, oricat as manca, nu se pune nimic pe mn.Toata lumea la care am apelat, mi-a zis sa astept ca sunt in crestere si ca trebuie sa astept sa mi se termine dezvoltarea.Na..c sa fac acum...m-am dat batuta si ASTEPT.Mai am 3 ani pana fac 18 ani. Poate atunci o sa aratam mai bine aman2. laughing

Succes!

8 răspunsuri:
| danielaxyz a răspuns:

Spirulina dupa mese

| AnnaAnnne a răspuns:

Fastfoodhappy:d

| PattyC a răspuns:

Pai shaorma, kebab, painea ingrasa, burger, sau altceva fastfood

| dayana007 a răspuns:

Mananca inainte sa adormi totul se depune

| Cosmin86 a răspuns (pentru dayana007):

Nu chiar, corpul arde aproximativ 400 kcal in 8 ore de somn, deci nu se depune chiar.tot

| dayana007 a răspuns (pentru Cosmin86):

Mda dar dar nici nu se digereaza asa ca o sa se ingrase garantat!

| Cosmin86 a răspuns (pentru dayana007):

Daca are metabolismul rapid, nu prea. Au mai incercat prieteni slabi sa se ingrase asa si n-au reusit, se pare ca metabolismul lor e atat de rapid ca arde tot si in somn happy

| Derfuletz a răspuns:

La masa consuma mai multa paine si mananca de 4 ori pe zi in loc de 3 big grin
La mine a mers... de la 55 am 65 si asta de cand a inceput vara pana acum.