| MrAnonim456 a întrebat:

Bună ziua.
Mi-au apărut intre degete niște bubițe roşii iar în jurul lor piele s-a înroșit. Palmele mă mănâncă foarte tare. Am 13 ani. Menționez ca am făcut brățări din elastice din alea iar seara mă manca puțin iar a doua zi au ieșit și bubițele.
Aștept răspunsul dumneavoastră.
Mulțumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Ara997 a răspuns:

Intre degete sa nu fie scabie (raie). in cel mai bun caz e o alergie cutanata. fa o plimbare la medicul de familie macar. te vede si isi da seama exact ce este, primesti tratament corect nu dupa ureche si scapi urgent intr-o saptamana.