| Adinutza_Bruneta_1993 a întrebat:

Buna ziua sambata seara am fost la discoteca la sfarsitu discoteci s-a furat un portofel care se presupune ca l, am luat eu eu eram foarte beata bausem mult portofelul a fost gasit dar ei spun ca avea si un telefon in portofel si ma acuza ca am luat eu telefonul ei atunci mau controlat si nu au gasit nimic dar totusi ma acuza pe mine cum pot demonstra ca nu am luat nimic ei sustin ca au camere care m, ar fi vazut ca am luat eu portofelul dar eu nu am luat nimic si nici ei nu au gasit nimic atunci cand mau controlat ce pot face sa demostrez ca nu am luat nimic

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu tu trebuie sa demonstrezi ca nu ai luat nimic, deoarece exista prezumtia de nevinovatie.
Cei care te acuza si organele de cercetare penala trebuie sa demonstreze, cu probe temeinice, ca tu esti vinovata de furt.

| Violleta2022 a răspuns:

O fata beata in discoteca? Wow, deplorabil si rusinos, chiar asa s-a ajuns prin Romania?
Nu m-ar mira sa te puna sa platesti, sau sa te dea pe mana politiei, daca oricum nu stii ce s-a intamplat.

| OldSoul a răspuns:

Pai daca tu ai fost foarte beata poate ca intr-adevar chiar tu l-ai luat...
Dar daca esti sigur ca nu l-ai luat tu, poti afirma sus si tare, ca nu tu l-ai luat, si ca nu au decat sa verifice camerele de supraveghere.

| Divy a răspuns:

Poți demonstra că ai fost beată și nu îți aduci aminte nimic laughing