| alexandru_4652 a întrebat:

spuneti-mi si mie un tratament foarte bun pentru acnee happy [ eficient si rapid ]

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Buna!
Zineryt este cel mai bun tratament importiva acneei la ora actuala. Este foarte bun in lupta cu cosurile si pentru prevenirea lor. Trebuie aplicat pe o piele curata si uscata de 1-2 ori pe zi. Aici poti citi mai multe despre acest produs: http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137 . Il gasesti la orice farmacie si costa in jur de 30 RON. Pe langa folosirea Zineryt-ului trebuie sa ai si o alimentatie sanatoasa. Mai putine dulciuri, grasimi, sucuri acidulate, mai multe fructe si legume. Poti sa mai folosesti si apa termala (imi place cel mai mult cea de la Avene), o crema hidratanta, hranitoare de la Avene, o crema de galbenele pentru cicatrici, ramase in urma cosurilor, plus vitaminele E, A, C si Zn pe cale orala (si nu numai). Si este foarte importanta curatarea zilnica a pielii (dimineata si seara)! Ai nevoie de un gel de curatare cat mai bun. Intereseaza-te la farmacie, si vei fi ajutata sa alegi unul potrivit tipului tau de ten. Succes si numai bine!

P.S. Dar cel mai bine ar fi sa consulti si un dermatolog.

Răspuns utilizator avertizat
| ralucutssa a răspuns:

Buna eu folosesc mibazon.si este foarte bun si nu este deloc scump costa in jur la 8 lei 10 lei max. da o sa ziceti ca e o prostie si ca imi bat joc ...acest unguent se gaseste la magazinele de animale, este un unguent pentru animale dar care are foarte multe vitamine si solutii sa le zic asalaughing. care face cosurile sa dispara.la inceput cand am auzit de el nu mi-a venit sa cred.si mi-a fost scarba sa zic asa.sa il incerc. dar am fost incurajata de o persoana si l`am incercat iar a doua zi am fost uimita de rezultatehappyeste foarte bun. daca nu ma crez mai cauta informatii pe nethee hee bafta>:d

| Helmina a răspuns:

Skinoren 15%gel si ceai trei frati patati, curata sangele de toxine si mai ales pielea accneica. Succes.