| 2Pac3Furious a întrebat:

Sunt clasa a 10-a pe profilul matematica informatica intesiv. De pe semestrul II vreau sa ma mut la alt liceul din orasul meu, insa pe profilul de stiinte sociale. Stiu cu ce se mananca, ca trebuie sa depun un dosar, sa dau diferente insa, noi suntem 16 in clasa, iar dirigintele ne spune mereu ca daca cineva vrea sa se mai mute nu ii aproba transferul. Eu stiu ca o data ce un liceu ti-a aprobat transferul, liceul "vechi" este obligat sa-ti ofere aprobarea transferului si fisele ca tu ai plecat la alt liceu in caz contrat poti chema inspectoratul. Este asa, sau este alta procedura?

Răspuns Câştigător
| NujMan a răspuns:

Pai depinde de liceu
Sunt unele in care semnezi un contract ce nu-ti permite sa te muti pana in a 12a (exceptie ar fi ca te muti in alt oras)
Dar e dirigintele tau nu are dreptul sa nu-ti semneze tranferul. Zic sa te duci la ministerul invatamantului.
Funda smug>
Mz