| popescucerber33 a întrebat:

Buna Ziua. Sunt clasa a 9 liceu. Cum vi se pare scoala? Mi-e mi se pare cu adevarat o metoda de supravietuire. Adica te duci la scoala, dar nu stii daca te mai intorci viu. Dintr-o clasa 85% fumeaza, se drogheaza, beau si cine stie ce or mai face. Iar restul de 15% sunt luati la misto. Batjocoriti, scuipati. Si nimeni nu face nimic? De ce atata ura, violenta? De ce cand spui ca vrei sa nu te lase in pace nu te asculta? De ce si iar de ce dar e in zadar, unii nu se pot schimba niciodata. Au trait traume, ii inteleg. Dar de ce mai vin la scoala? Cum poti fi prieten cu cineva, care fumeaza, se drogheaza, injura, este violent? Cum este posibil, profesorul in clasa sa fii scuipat, batjocorat, injurat, umilit. Iar profesorul sa se joace? Razbunarea este arma prostului dar atunci care ar fi solutia? A ignora, face mai rau crede ca esti prost. Am fost foarte calm, dar in acelasi timp cand se umple paharul fac urat, si nu ce stie ce se poate intampla. Deci, ce solutii ar fi? Sunt jalnici, de fapt. Ei sunt smecheri, bv lorbig grin. In principiu, cam mult de spus. Asa ca am facut un rezumat. Sunteti de acord cu violenta, fi ea sub orce forma? Si cum se poate evita. Daca exista bineinteles, o solutie. Dau funda la cel mai bun raspuns, mai precis celui care merita cu adevarat.

3 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Incearca sa te muti intr-un liceu sigur. Ce sanse de reusita are profesorul daca 85% dintre elevi au apucat-o pe cai gresite?

| popescucerber33 explică (pentru ElenaSA):

Bine punctat happy ma voi muta cu siguranta, asa este cel mai bine.

| geo9617 a răspuns:

O solutie e sa ii plesnesti bine pe cei care se iau de tine, astfel incat sa nu se mai lege aiurea de tine. dar ElenaSA are dreptate, cea mai buna idee e sa te muti la alta scoala.