| AdrianNicu95 a întrebat:

sunt membru nou, am o intrebare despre facebook, am 2, 000 de prieteni si primesc foarte putine like-uri, gen 15-25Like-uri, acum jumate de an aveam 400-500 prieteni si primeam peste 100+ like-uri. stiti de la ce e?

3 răspunsuri:
| irinuk28 a răspuns:

Păi depinde de preferințele oamenilor, de ce poze postezi etc. Sunt o grămadă de criterii de genul. Unii oameni pot să placă ceea ce văd, dar fără să mai apese și 'Like' (eu, de exempluhee hee )
Sunt vedete care au milioane de followeri (urmăritori) pe Facebook dar cu toate astea la poze primesc doar câteva sute de like-uri maxim mii de like-uri.
Nu înseamnă că dacă ai 2000 de prieteni, o să primești de fiecare dată 2000 de like-uri la pozewinking.
DEPINDE!

| AdrianNicu95 explică (pentru irinuk28):

M-am referit la poza de profil!

| irinuk28 a răspuns (pentru AdrianNicu95):

N-ai specificat nimic de poza de profilwinking. În fine.
Păi schimbă-ți de multe ori poza de profil ( o data la 2 zile, de exemplu). Asta nu înseamnă că trebuie să tot postezi poze și să le pui de profil, ci să ai câteva la care să vrei să strângi like-uri, astfel tot schimbându-le, se înmulțesc like-urile.
Simplu!