| Gyorgyo a întrebat:

De ce nu MAI primesc like-uri pe facebook? Inainte primeam like-uri, strangeam cam 80 de like-uri la o poza, plus ca era si poze naspa.Acum cand imi poze care mi se par mult mai reusite, primesc max 20 de like-uri.Dar nu numai la poze,daca distribuiam inainte o melodie spre exemplu, primeam cam 10 like-uri la acea distribuire, iar acum nu mai primesc deloc.Am verificat la setari si postarile mele sunt setate ca fiind publice,ce parere aveti? Mi se pare foarte ciudat ca primesc asa putine, de parca pozele mele nu ar aparea celorlalti.

1 răspuns:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Apar, sunt acolo, dacă le-ai postat. Poate că prietenii tăi intră mai rar pe FB, ori sunt plicitisiți/obosiți pentru a mai da like-uri. Sincer, tu știi că like-urile se dau mai mult din politețe, ori din drag, pentru omul care le-a postat. Cei care îți admiră/ iubesc cu adevărat imaginile, sunt cei care le (și) distribuie, nu doar le dau like.
Nu te mai preocupa de like-urile prietenilor, care azi sunt, iar mâine nu. Dacă tu spui că te simți mai frumoasă în pozele actuale, înseamnă că așa este. Apropo, tu câte like-uri ți-ai da, dacă ai avea la îndemână o mulțime? Cât de mult te apreciezi? Asta contează... happy