| VladTudorache a întrebat:

Sunt un băiat de 15 ani şi, ca orice adolescent, am prieteni care fumează. Am câțiva prieteni care fumează din vape (țigara electrică) şi m-am gândit la efectele negative pe care acestea le are asupra corpului. Dacă m-aş apuca de vape sunt predispus la ceva? Chiar dacă fumez fara nicotina?
Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Și eu am vrut să mă apuc de țigări electronice, gândeam cam ca tine, însă am citit pe internet că ele ar fi chiar mai nocive. Și chiar dacă nu sunt mai nocive, e clar că sunt și ele nocive, deci nu ți le recomand.