| irina222 a întrebat:

Buna ziua TPU.am si eu o mare problema. o sa incerc sa scriu cat mai pe scurt, ca sa nu va plictisesc. Mama mea urmeaza sa plece in Franta un an de zile, sau chiar mai mult. Si prin urmare eu si tatal meu sa mergem la mama, si sa ne stabilim acolo. Dar problema mea este ca nu stiu cum ma voi descurca. Tata munceste pana tarziu. si nu va putea el sa faca mancare, curatenie.( treburile casei ). Binteinteles de facut curatenie, de spalat vase. voi fi responsabila eu.Dar.am o problema cu mancarea. Nu stiu sa gatesc foarte multe retete. Am o singura rugaminte la dumneavoastra. Sa-mi raspundeti la cele 2 intrebari :
1. Care dintre voi va aflati in aceeasi situatie ca mine ( unul din parintii vostrii sunt plecati [ sau chiar amandoi]?
2. Ce retete gatiti ( cat mai simple, dar bune )?

3 răspunsuri:
| MisteriousMan a răspuns:

Buna... mama mea pleaca in Italia, tata la fel lucreaza dar nu sta toata ziua si eu sunt responsabila cu curatenia. spalat vase etc. iar mancare pai ma mai ajuta o matusa dar tu poti cauta pe google retete dar eu mai si inventez. sper ca te-am ajutat pup

| laurika_3432 a răspuns:

1. parintii mei sunt acasa amn2 dar din pacate sunt la munca cam toata ziua...big grin asa ca eu si ca sora mea... cam in fiecare zi facem de mancare.
2.ai putea face o omleta.ca salata de vara niste cartofi prajiti ce sti ca le place parintilor tai.
Sper ca te-am ajutat fundita?:X

| dulshica a răspuns:

Eu am fost in situatia asta.mama a plecat in spania si tata lucra pana seara de luni pana sambata.eu a trebuit sa ma descurc singura (sa fac curatenia, mancare, sa am grija de fratele meu) si in plus mai era si in timpul scolii... dar m-am descurcat.si cu mancarea. pai nu ma apuc acum sa-ti scriu retete,, eu gateam ce gatea si mami.am invatat singura ca nici eu nu stiam nimic inainte sa plece ea.winkingwinkingwinkinghappy