| bebeska a întrebat:

ma aflu intr o situatie foarte complicata. Sunt într-o relație de 2 ani jumate. Eu 20 el 23. A plecat cu familia în Germania și vrea foarte mult sa vin și eu cu el. Problema este ca părinții mei nu sunt de acord sa plec nefiind căsătorită (dacă apare copil, statut de soție etc). El trăiește cu familia și nici nu are de gând sa se mute deoarece e închiriat pe mult timp. tatal sau nu se descurca singur cu întreținerea casei, iar el nu vrea sa îl lase și sa se ducă în alta parte cu mine. Sunt foarte perfecționista ce tine de curățenie si vase curate, însă am observat ca mamei lui nu prea ii place sa aibă grija de asta. Dați-mi un sfat va rog cum as putea proceda? Menționez ca mi-a zis clar ca nu vrea sa aibă status de soț, maxim de logodnic iar eu nu vreau sa ma cert și sa ma contez cu părinții pentru ca de multe ori mi-am dat seama ca au avut dreptate.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De ce nu vrea sa formati o familie?

| bebeska explică (pentru RAY):

Zice că nu este gata

| RAY a răspuns (pentru bebeska):

Niciodata nu va veni, un barbat e barbat hotarat, e baiatul lui mama sau?

| mihai69 a răspuns:

Au și acum dreptate - ei au nevoie de menajeră. Gratis, evident.

| Superior a răspuns:

BL06J03

Răspuns utilizator avertizat