| Elena1452 a întrebat:

Buna ziua TPU. As avea o intrebare : Lumea asta chiar e asa de proasta si rea? Nu am mai vazut o persoana care sa para sa aiba suflet si creier de mult. Cea ce m-a facut sa imi pun intrebarea asta este o intamplare petrecuta azi la scoala in ora de matematica : Doamna profesoara ne-a "explicat foarte bine " (sper ca ati inteles de ce am pus ghilimele ) Impartirea a doua fractii zecimale, si dupa acea ne-a dat un exercitiu greu si a trecut pe mai multi la tabla. mai nimeni nu stia, iar intre timp un coleg radea in hohote de nu mai putea. Pana la urma am trecut eu la tabla si doamna a mai inventat ea pe acolo niste chestii. Dupa ce am inteles si l-am terminat l-am vazut pe ala razand in hohote. Deci m-a enervat asa de tare ca daca nu era doamna in clasa imi venea sa il fugaresc toata scoala lovindul cu penarul in cap. Adica el nu incearca deloc sa vada cum se simt ceilalti in timp ce el se bucura de "spectacol ". Ma gandeam sa ii dau o lectie si sa rad de fiecare data cand greseste dar nu vreau sa ma alatur clanului fara suflet. Ce parere aveti voi?

3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Păi care era motivul de râdea cu aşa poftă, iar doamna nu a luat măsuri. Poate chiar ai făcut un spectacol haios?

| Elena1452 explică (pentru onasis1961):

Nu chiar doar ca uitasem sa pun virgula inaintea zecimalelor. Doamna i-a zis de vreo 10 ori sa taca dar el nu...

| NorishorPhufos a răspuns:

Ignora-i. Si nu te lua dupa ei: daca el e nesimtit, trebuie si tu sa fii? Eu am trecut prin mult mai multe si pana la urma am ajuns la concluzia ca atunci cand le razi in fata ii ataci fff mult. Ignora fiindca intr-o buna zi tu vei ajunge mult mai sus decat el, si diferenta dintre voi doi se va vedea f bine happy