| Alexa02 a întrebat:

Buna ziua tuturor! As dori sa aflu si eu daca pot termina ultimul an de liceu in Anglia (acum fiind clasa a 11-a in Bucuresti), chiar as vrea sa plec din tara asta sa imi pot termina liceul acolo, pe urma facultatea si in timpul asta sa si muncesc!

Răspuns Câştigător
| Lexuts a răspuns:

Hey! Am si eu o vecina din bloc care a plecat de un an in Anglia in Norwich la mama ei, era clasa a 10-a cand a plecat, iar cand a ajuns acolo si a vrut sa se inscrie la liceu nu au acceptat-o pentru ca avea medii prea mari si a intrat direct la facultate! Acum e la medicina dar au un sistem mai ciudat! Cel mai bine e sa te interesezi acolo!

2 răspunsuri:
| c0cuta a răspuns:

Da se poate. Intereseaza-te daca ai cunostinte ii si mai binelaughing si ajungi in Anglia in clasa a 12-a nu-i dificil. Funda?

| BlackEyedGirl a răspuns:

Da se poate, dar trebuie sa stii limba foarte bine, sa vorbesti si sa ii intelegi pe cei din jur ca sa tii pasul cu ei, altfel iti va fi foarte greu (am si eu un coleg in clasa din America si inca nu s-a obisnuit cu limba)
Succes! :*