| ApeleazaLaRaspunsulMeu a întrebat:

Va rog sa raspundeti doar daca stiti despre ce este vorba. Nu am inteles daca exista o diferenta intre muzica pop si muzica usoara. Puteti sa precizati va rog si diferentele daca acestea exista. promit 1 FUNDA pentru un raspuns corect care m-ar putea ajuta

Răspuns Câştigător
| BuliR a răspuns:

Muzica pop reprezintă un gen muzical. În marea majoritate, structura muzicii pop este una lejeră, pe ritmuri agreabile, adeseori dansante. Subiectele predilecte pentru genul pop sunt: dragostea (împlinită sau nu), libertatea, reușita ș.a. Muzica ușoară reprezintă un gen muzical eterogen Muzica ușoară, fiind mai veche decât multe alte genuri promovate azi ca muzici de consum, dar în sens general se vorbește în ziua de astăzi de muzica creată începând cu a doua jumătate a secolului XX. cam asta e diferenta (ajutat de wiki)

| ApeleazaLaRaspunsulMeu explică (pentru BuliR):

Imi poti spune cand va fi sezonul 2 din violetta in Romania?

1 răspuns: