| AnastasiaIacov a întrebat:

Vreau sa fac liceul in strainatate, mai exact in Anglia. Am note bune, stiu limba engleza foarte bine, iar parintii mei si-ar permite din punct de vedere financiar asta. Ce sa le spun ca sa ii conving sa ma lase sa plec la studii acolo?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E mai usor sa ne spui nouă? Eu nu te pot sustine financiar. Spune-le si ai sa afli daca vor sau nu.

| Violleta2022 a răspuns:

Cand vei fii olimpica la vreun obiect, vei putea afce liceul acolo. Pana atunci, nu poti beneficia de acest lucru, pentru ca nu esti cetatean englez, nu locuiesti cu parintii in Anglia si nu esti nici olimpica.
Eu stiu ca tu vrei, dar nu-i vina parintilor, iti sta tie in putere sa ajungi olmpica internationala. deci, te apuci de munca, sau nu?

| Andreeush a răspuns:

Spunele ca iti doresti sa faci acolo liceul, ca vei avea mai multe oportunitati in viitor.

| Donsavas a răspuns:

Poti sa mergi la facultate acolo, nu inteleg de ce ai vrea sa faci liceu, oricum nu poti fiindca esti minoră si n are cine să te însoțească.

| Lioana a răspuns:

Exact ceea ce ne-ai spus si noua.