| Popa_Eduard_1995_L6YU a întrebat:

Vreau sa imi fac un card ( am 16 ani ) ca sa imi iau in rate un desktop. Problema este ca parintii mei sunt despartiti si alocatia vine in contul mamei mele si eu stau la tatal meu. Cum trebuie sa fac ca sa imi fac card ca sa imi vireze alocatia in contul meu?

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cardurile de credit pentru cumparat in rate cum vrei tu... nu se fac decat salariatilor. deci implicit nu minorilor. Tu la 16 ani iti poti face un simplu card de debit in care sa ti se vireze alocatie, dar nu poti cumpara nimic in rate pe numele tau