| CяﻵsŁﻵηε a întrebat:

Buna TPU.am si eu o problema...cu alocatia.cand eram clasa a9-a, am facut o cerere sa imi vina alocatia pe un cont al mamei, si nu trebuia.pentru ca acum sunt in a 11-a, si nu mi-a dat alocatia de ani de zile.insa,acum as avea nevoie de suma aia, pentru ca parintii mei sunt despartiti, mama s-a mutat la casa ei, tatal s-a recasatorit, iar eu am ales sa stau la bunicii din partea mamei, ei ma ajuta cum pot, insa nu mi-ar strica si alocatia.intrebarea e: cum sa fac sa imi vina acasa ca celorlalti elevi? pot sa fac o cerere, ceva? unde? daca stie cineva, sa imi spuna si miesadmultumesc mult.

1 răspuns:
| yhsay a răspuns:

In clasa a 9a erai obligata sa o pui pe numele unui parinte pentru ca erai minora. Stiam ca la liceu trebuie depusa cererea, eu asa am facut inainte sa implinesc 18 ani. Intereseaza-te la contabilitea liceului, ei sunt de obicei pusi la punct cu treburile de genul happy