| MattteoAbz1111 a întrebat:

Buna seara TPU! Sunt clasa a 6-a iar de curând s-au încheiat mediile si mi-a iesit 9, 06, am auzit ca pot sa imi fac bursa, dar aici intervine o mica problemă.
Am părinții despărțiți, iar eu am domiciliul la tata, deși stau la mama.
Eu as prefera ca bursa sa fie pe numele mamei, deoarece tata imi deține alocația, iar in 13 ani de când exist pe acest pământ nu mi-am vazut nici macar o singura data alocația, el susține că acel card este blocat din 2017, din cauza faptului că nu a plătit nu stiu ce amenzi (sau datorii) dar nu am incredere in el si nu vreau sa faca asta si cu bursa mea,.
Deci, poate sa imi faca mama bursa pe numele ei? VA rog răspundeți repede! Este urgenttt!
(

1 răspuns:
| MarioADV a răspuns:

Nu conteaza la cine e bursa. Daca esti clasa a 6-a cred ca e prima oara cand iei bursa nu? Bursa poti sa mergi tu singur sa ti-o iei, sau cu un adult.Eu am fost singur sa o iau in a 8-a la sfarsit, acum nu stiu cum e in a 6-a.Stiu doar ca mergi tu, zici numele prenumele, te cauta, te pune sa semnezi si iti da plicu cu banii si ai plecat.