| Fatu_Alex_1988 a întrebat:

Vreau si eu o poezie emoționanta pentru tatăl meu plecat in strainatate (Norvegia) e ziua lui și eu nu prea le am cu poeziile.
Va rog frumos sa ma ajutati.
FUNDA

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Te sfatuiesc sa-i scrii cu cuvintele tale ceea ce simti, nu poezii compuse de altii, pentru ca tatal tau va stii ca nu-i scrisa de tine si i se va rupe inima cand o sa citeasca ceva facut de straini.
Daca chiar iti iubesti tatal, pune mana si scrie singur, tot ceea ce ai vrea sa-i spui de ziua lui, cat de mult iti este dor de el, cat il iubesti samd.
Dar nu-i trimite poezii facute de altii, ca un tata, isi cunoaste copilul si stie ca nu ti-a pasat de el, daca ai copia o poezie de pe undeva si i-ai trimis-o!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si daca nu-i plac poeziile? Cred ca un simplu „La multi ani", de la copilul lui, va valora cat milioane de poezii.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

De ce sa ii scrii o poezie? poti sa faci altceva, trimite-i si tu la multi ani, spune-i ca il iubesti si atat.

| HadesSs a răspuns:

Nu iti trebuie neaparat o poezie scrie o felicitare in care ii spui ce simti cat iti lipseste, etc