| bkmad a întrebat:

Bunaa! am o intrebare mai ciudatica big grin
pot folosii benzile de ceara veet pentru a-mi epila mustata? creste mai des dupa? si cu ce epileaza fetele la salon?

7 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Sunt benzi speciale pentru fata, dar.eu sunt total impotriva lor, pentru ca nu scapi de mustata, sunt scumpe, si radacina parului se intareste, firul devenind mai gros. Daca ai probleme cu mustata, mergi mai bine la medicul endocrinolog.

| CARMENCITA a răspuns:

Exista niste benzi speciale pentru mustata, scrie pe cutie, benzile sunt mici. Mie m-i se pare ca parca creste mai des. Uneori ma fac vara daca e cazul.De cand nu ma mai fac parca nu mai am.La salon tot cu ceara se face, dar o cunostinta se facea si venea cu botul umflat, eu ma fac acasa si nu am probleme.Se mai pot smulge firele mai mari cu penseta. Daca nu ai fire lungi si negre nu are sens sa te faci. Tu sti mai bine.

| Cccccccccccccorina a răspuns:

Sa nu folosesti NEVER benzi pentru fata, sau zonele inghinale. Te faci VANATA.si e foarte dureros iar parul creste repede.NU. mergi la salon, nu fa aceasta prostie imensa.
Baftahappy!

| Annnd a răspuns:

Nu, nu creste mai des. - si nu este mare diferenta intre ceara de la salon si cea Veet, este tot ceara. Doar ca cea de la salon este topita bine. Exista cutii cu "perle de ceara" pe care le poti topi tu acasa (: Mi se pare cea mai buna varianta.

| FabuloasaRO a răspuns:

Benzile de ceara Veet sunt ok, numai ai grija sa le incalzesti bine in palma inainte sa le aplici, ca altfel nu se smulg bine toate firele de par. Daca ai benzi din-acelea mari, pentru corp, taie cu o foarfecuta bucatelele care iti trebuie pentru mustata cat sunt benzile reci.
La saloane se foloseste ceara calda, traditionala sau de unica folosinta (asemanatoare cu benzile depilatoare).
Raspuns oferit de http://www.fabuloasa.ro/

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine nu fa asta daca vrei sa ajungi cu barba laughing iti spun de la matusa mea a facut acelasi lucru si dupa trebuia sa se rada cu bigulstraight face sorry dar mai bine no faci mai bine du-te la salon acolo iti aplica un gel sau ceva de genul si dupa til ialaughing deci du'te la salon dar in locul tau nu as faceo deloc