| princ3ss_4468 a întrebat:

Bunaa. De ieri am inceput sa tin dieta disociata. Ieri am mancat doar mere si azi am baut doar lapte fara grasime 0, 1% grasime. Dar am baut vreo 4 pahare. Credeti ca are ceva daca beau 4, 5 pahare? maine trebuie sa mananc cartofi fierti. Dar ma gandeam ca ingrasa si as putea sa ii inlocuiesc cu altceva? mersi:*

Răspuns Câştigător
| ale a răspuns:

Acum am vazut ca ai 15 ani, te rog lasa dieta asta o sa iti faci rau.Ai nevoie de calciu, vitamine, minerale, esti in crestere.De la varsta asta tii dieta? la 40 de ani ce o sa mai faci? apuca-te de un sport ce iti place, fa miscare, la varsta ta nu se pune pb de dieta.Redu doar dulciurile, fast-foodurile, sucurile acidulate etc.Iesi cu prietenele tale cu rolele, bicicleta, in parc la alergat, la plimbare la orice.Nu sta in fata televizorului sau calculatorului si sa astepti sa slabesti.Succes

2 răspunsuri:
| ale a răspuns:

Pentru inceput ar trebui sa stii ca daca tii dieta asta mai mult de o saptamna o sa ai pb de sanatate.in al doilea rand dupa ce vei termina dieta o sa manaci normal sau excesiv(deoarece organismul va fi slabit) si vei pune la loc kg pierdute chiar si mai mult.Recomand tuturor persoanelor care doresc sa slabeasca sa uite de diete minune ci sa adopte un stil de viata sanatos, sa renunte la dulciuri, grasimi si paine in exces si sa faca miscare de 3 ori pe saptamna. Sportul este important degeaba manaci tu nu stiu ce si tii dieta, mai bine apuca-te sa manaci bine, sa nu lipseasca din meniul tau laptele, carnea, ouale, legumele si fructele.Incepe sa faci sport, cauta mancaruri sanatoase(le poti gasi pe google) si lasa-te de diete.

| Mirciuuuuuuuu a răspuns:

Bei pana crapi! Mananca ce scrie in reteta, nu pune altceva in loc. Nu te supara dar mai bine ai face sport! Ai mai pus intrebarea mai demult daca reteta disociata e buna, si cam toti ti-am recomandat sport!
Baftawinking