| anonim_4396 a întrebat:

Bunaaa, am si eu o intrebare, am ochii verzi, vreau sa stiu cu ce si cum sa ma machiez ca sa fie mai frumoshi

3 răspunsuri:
| Buuff a răspuns:

Nu cred ca e o ideee buna sa te machezi la ochi cu aceiasi culoare sau nuanta a ochlor tai.nu te avantajeaza cu nimic.la ochii deschisi sa stii ca merg foarte multe nuante.e mai greu la culorile ochilor inchisi.la verdele tau sigur ar fi bun un maro inchis ori un roz sters. bineinteles ca ti-ar sta bine cu, creion dermatograf negru sau albastru electrizant calumea. albastru face sa iasa verdele in evidenta (albastru mai inchis )
culorile inchise o sa-ti scoata ochii in evidenta.Dar daca vrei ceva stradal zilnic si finut eu spun maro ...crem.roz si un gri happy.app luciu deschis nu cred ca rujurile rosii maronii o sa-ti stea prea binehappy

| greenish a răspuns:

Buna. Maro, bronz, auriu, purpuriu sau caramiziu sunt culorile care se potrivesc ca o manusa ochilor verzi. Deasemeni, mascara de culoarea maro accentueaza ochii verziwinking

| DianaPaula14 a răspuns:

Machiazai cu un vedre mai inchis decat culoare lor sau un maro natural, merge si un albastru verziu♥Succes:*pusy