| Ameelia a întrebat:

Bunaaa...Am si eu o problema, de vreo 4 zile am momente in care respir foarte greu,simt ca nu pot trage destul aer in plamani si ma simt groaznic, am 13 ani si nu sunt prea stresata.De ce sunt asa si ce as putea face? happy

2 răspunsuri:
| Simona a răspuns:

Stai linistita, este doar de la aerul rece.Aceeasi problema o am si eu.
Dar in caz ca te simti mai rau, spune-i mamei, si te va duce la un medic.
Numai bine!:*

| BlackDarkAngel a răspuns:

Mi se intampla si mie. Am 12 ani... happy Dar nu cred ca este o problema majora. Pur si simplu avem momente cand nu reusim sa tragem suficient aer in piept sau plamanii nostri cer mai mult oxigen si mai trebuie sa repetam procesul de cateva ori pana plamanii s-au oxigenat corect. Eu am aceasta problema de foarte mult timp si mi se intampla frecvent dar pentru mine nu este o problema. Acum sunt si racita (viroza asta, of) si respir numai pe gura si ma enervez atat de tare ca nu respir cum trebuie sad Deci eu, personal, nu cred ca este o problema dar daca vrei poti consulta un medic, pentru orice eventualitate. Orice organism difera de la om la om, si poate pentru mine nu este ceva grav (pentru organismul meu) dar poate al tau poate fi afectat in alt mod. P.S: Poate fi si din cauza anotimpului, aer rece si alte chestii din astea.
Multa sanatate!