| paul999 a întrebat:

Salutare am 16 ani de 3 luni de zile respir greu, simt ca nu-mi ajunge destul aier in plamani, acum 3 luni de zile am avut bronsita respiram foarte foarte greu oboseam din mers etc, am luat injectii antibiotice si mi-am mai revenit unpic dar si acum respir greu simt ca nu-mi ajunge destul aier in plamani, am fost la medicul de familie a zis ca am viroza respiratorie, nu mi-am revenit mentionez ca sunt fumator, ce as putea sa am, ar trebui sa ma duc sa fac niste raze la plamani? CE ZICETI E CEVA GRAV? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| DjCiprianAlexandru a răspuns:

Mergi din nou la medicul de familie.In mod cert nu aici vezi gasi un raspuns avizat.Medicul e cel mai in masura sa te ajute.

| dyanutza22 a răspuns:

Ai 16 ani, fumezi si ai viroza respiratorie? Serios ar trebui sa te lasi de fumat...Si medicul ala de familie ar trebui sa-ti recomande ceva nu doar sa-ti spuna ca esti bolnav!