| Annn17171 a întrebat:

Bunăăă! O întrebare adresată în special băieților, dar sunt binevenite şi opiniile fetelor.
DE CE faceti pe inabordabilii cu fata pe care o placeti?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pt ca am fost respins de multe ori indiferent de stilul in care am incercat sa le abordez, cea mai buna solutie mi.a mers in cateva ocazii atunci cand le luam cu injuraturi prostesti sau le invitam in oras - sex contra cost ultima varianta. Furia razbunarii, frustrarea se intoarce spre ele.

| RAY a răspuns:

Pentru ca vorba lui Mysogyn respingerile din partea sexului opus naste complexe,frustrari,ura,cand te respinge cineva,ceva involuntar simti ura,vrei nu vrei simti sau devi indiferent,mai ales ca va place sa bagati baieti in zona prieteni,aveti liste mari cu baieti in listele voastre,nici nu e de mirare la cate oferte primiti,plus ca va place indiferenti,badboys, aroganti, narcisti, catelusi sunt buni de zona prieteniei si atat, apoi devin provideri pentru accses la sex

| Violleta2022 a răspuns:

Sincer, nu cred ca un baiat se face inabordabil cu fata care o place, ci doar cu cea care nu o place.
Oricum, nu face sens ce spui.
De ce ar risca un baiat sa piarda fata care ii place, prefacandu-se inabordabil? Chiar nu face sens ce spui!

| Plato a răspuns:

"Facem "? Ne-ai verificat pe toti?
Daca ai vazut asta la ceva copilas, nu o poti atribui masei.

| Lioana a răspuns:

Nu orice persoana face asta. Iar dintre baieti sunt chiar foarte putini care fac pe inabordabilii cu fetele pe care le plac.
Si mie imi place sa fac pe inabordabila chiar si cu barbatii care imi plac. De ce? Din placerea jocului, pentru a prelungi flirtul. Partea in care ii cedez nu mi se pare atat de interesanta si poate sa ma sperie daca nu am inca incredere deplina in el. Prefer sa nu ma arunc inainte si sa analizez bine persoana.
La baieti poate sa fie instinctul de vanator. Unora le place sa vaneze, nu sa fie vanati. Le place sa aiba ei initiativa. Dar daca lucrurile astea se intampla la scoala, poate fi si teama de a nu intra in gura colegilor. La scoala copiii pot fi foarte batjocoritori cu cei care au relatii.

| ibaal a răspuns:

Pai,sigur nu ne placerolling on the floor
altfel n-o tratam cu sictirrolling on the floor

| radudu a răspuns:

Pentru că asta le place unora dintre fete. Unii băieți cred că sunt mai atrăgători daca sunt indiferenți și inabordabili cu fetele.
Daca o domnișoară vede că un băiat pur și simplu nu o baga in seama, ea va face orice ca să îi capteze atenția.