| anonim_4396 a întrebat:

Bunaaa!
Va rog sa ma ajutati!
Cum pot sa imi maresc media la biologie?
Sunt in clasa a 7a.
Dau funda! mersiii :*

Răspuns Câştigător
| violetflyer a răspuns:

Ai putea face proiecte surpriza sau exercitii adaugatoare. Cel mai simplu mod sunt testele-fulger. Propune-i profesoarei: iti da 10 intrebari pe care tu trebuie sa raspunzi in 20 secunde fiecare. Ea controleaza, si fiecare raspuns corect inseamna un punct. 5 puncte=nota 5 etc. Astfel, eu am luat 9 anual. Mai poti spune sa-ti ridice nota cat de cat si data viitoare ii ramai datoare (oricum, asa crede ea, tu doar nu vei face decat ceea ce faci de obicei). Sper ca ti-am fost de ajutor!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Si eu in clasa a7-a mergeam rau cu scoala,dar pui mana si inveti,daca inveti lectie de lectie iti este mult mai usor,daca nu e mai greu,incearca sa inveti logic,nu mecanic, daca inveti logic este mult mai usor, in plus biologia nu-i asa grea, nu-i ca matematica cu formule si alte prostii.
Acum depinde si ce medie ai, raspunzi de mai multe ori pana se mareste.
Mult succes!
Te pup!

| andri22 a răspuns:

Sa inveti, te oferi si gata vine zecele.Succes

| Lovatics a răspuns:

Pai trebuie sa invati, sa fi atenta in clasa si sa stii cam despre ce e vorba cand se explica.La medie in schimb ar trebui sa invati multhappy

| AndrianaCaty a răspuns:

Ca sa-ti maresti media la biologie invata foarte bine lectia si spune-eu cand va vedea cat de bine stii iti va pune un zece dar sa spui mai repejor ca domnul sau doamna sa nu-ti puna intrebari ok

| AndrianaCaty a răspuns:

Ca sa-ti maresti media la biologie invata foarte bine lectia de zi si cand te asculta daca stiu repede si nu-l lasi sa-ti puna vreo intrebare sigur vei lua 10 sau poti sa faci proiect cu multe informati si asa poti lua o nota mare! Mult succes!

Răspuns utilizator avertizat