| Annn17171 a întrebat:

Bunaaaa! Daca fac sport regulat si mananc doar fructe cand imi e foame, cat de mult voi slabi si in cat timp se vor vedea rezultatele? Nu vreau sa mai incerc diete, mi se par irelevante intr-o oarecare masura si nepotrivite pentru organismul meu. Problema e ca nu ma pot abtine sa nu mananc dulciuri. Nu sunt grasa, dar vreau sa mai slabesc, nu ma simt bine deloc in pielea mea momentan. Mentionez ca am 17 ani, 1.64 si 55-60 kg, undeva pe acolo. O parere? Daca nu esti capabil sa iti exprimi opinia in mod politicos, te rog sa nu imi mai scrii! Toate cele bune!

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu trebuie să mănânci numai fructe deoarece o nu o să te ajute să slăbești.
https://www.google.com/......-22367/amp
Ideal ar fi să nu exagerezi cu mâncarea. Nu spune nimeni că nu ai voie dulciuri dar nu în cantități mari.
Am un amic care a apelat la un nutrițiolog iar acesta i-a zis să facă foarte mult sport și să consume cel puțin doi litri de apă pe zi.
Poți să bei apă cu lămâie, am citit recent un articol care spunea că lămâia ajută la arderea grăsimilor.

| Gabriel2424 a răspuns:

Si fructele ingrasa deoarece contin si ele zahar, iti trebuie mese mici si multe, gen 5 6 si sport.

| DevilRock a răspuns:

Fructele conțin multe calorii și nu te ajută să slăbești.