| alexyaada a întrebat:

Bunaaaaalove struck
vreau si eu cele mai noi status 2012...
cele mai frumoase fundalove struck

Răspuns Câştigător
| DayByDay a răspuns:

Mi reviiin putin. incerc s. O iau de la inceput. n.are rost sa ma compliiic cu lucruri din trecut. te.am iubiiit. acum nu te iubesc. saw poate da. dar nu maii conteaza. Du`te la ea.pa! =]

Cu Perna in Bratze; x Te astept Suspinand < Si stiu ca-mi lipSestii
Nu mai este cum Era NU` mai simt IubiRea Ta :o!

Mai stii? Îti placea sa o vezi râzând. Ea tot cu zâmbetul a ramas, tu tot cu ea în gând.

Ea nu uita niciodata prin cate au trecut, iar el cand o priveste ramane mut!

Degeaba il ai langa tine, daca el nu'si poate lua gandu` de la mine.; x

Erai pe primul loc, niciodata sa nu uiti, ca pentru tine am renuntat la multe si la multi

`~ Nu vreau sa te vad cu alta` :[. Dar o sa sar si peste asta Oricat de mare`i saltu`!

Am invatat ca dupa altu tot un altu vine.Aceleasi replici.Acelasi "Te iubesc"…Acelasi rand "Mi`e dor de tine Te doresc"…!

Imi pare rau pentru toate greselile pe care le-am facut :* mi-am dat seama ca pe tine te iubesc enorm de mult!?

Uneori trebuie sa renunti la oameni.
Nu pentru ca nu îti mai pasa, dar pentru ca lor nu le mai pasa!

Nu iertam oamenii pentru ca merita.
Iertam oamenii pentru ca au nevoie de asta - pentru ca noi avem nevoie de asta.

Iert si uit pentru ca am o inima mare si o memorie extrem de proasta!

Oamenii se despart pentru ca vad problemele mai mari decât sunt, dar daca ar vedea si iubirea la fel de mare cum este, iubirea ar putea dura pentru totdeauna.

Ma comport ca si cum nu mi-ar pasa. dar în adâncul sufletului meu, doare.

Nu-ti dori sa urasti caci ura iti otraveste sufletul.
Ajuta pe moment dar distruge in viitor
*
Stiu... e greu sa uiti pe cineva pe care ai iubit cu toata fiinta ta. Uneori ti se pare chiar imposibil... Insa nu te stradui sa uiti daca simti ca nu poti, ci invata sa traiesti cu asta. Invata sa transformi acea dragoste dureroasa intr-o amintire placuta.
Timpul te poate ajuta

Ti-as spune "iarta-ma" dar oricum nu o vei face, mai bine plec si te las în pace.

Nu vreau sa plâng ..sa te aud ..sa fiu eu aia care zice hai s-o luam de la început!

Desi stiu ca nu mai o sa fim amândoi ..ma gândesc si revad iar pozele cu noi. pozele în care eram fericiti. si ziceam ca mereu o sa fim uniti

As vrea sa ne împacam caci nu mi-e bine, simt un gol imens în suflet si mi-e dor de tine!

Si înceteaza sa mai ma faci sa ma simt vinovata ..de fiecare data ..stii ca nu e asa, ai si tu o parte din greseala în relatia asta.

As vrea sa te pot ierta pentru greseala facuta, dar din aceasta treaba eu m-am ales cu inima frânta.

Ne iubim atat de mult, imi amintesc de unde am inceput. Te-am vazut prima oara, n-am crezut ca iubirea ma va cuprinde iar. Un zambet mi-ai aruncat, sa te privesc n-am incetat.

Mi-a spus ca o sa aiba grija de mine mereu si ca niciodata nu o sa ma lase la greu. dar s-a întâmplat sa nu fie asa si prostu' mi-a frânt inima! -

Visai la o relatie frumoasa ..bine ca n-am fost proasta si te-ai ales cu o despartire spectaculoasa!

Îl iubesc si nimeni nu o sa poata sa ne desparta. pentru ca esti singura mea iubire adevarata!

Ma gândesc la clipa când te voi saruta, nu stiu daca stii dar ador gurita ta!

Si m-a uitat nu mai vrea sa ma ierte..desi i-am repetat ca-mi pare rau ..acum îi sta gândul la alte fete.

Iubeste o persoana care merita inima ta; nu o persoana care se joaca cu ea.

La noapte ne certam definitiv,
Ne despartim în mici felii de pâine
Si ne urâm acum fara motiv,
Sa ne-mpacam fara motive mâine.

Mi-am dat seama ca. atunci când iubesti o persoana; destinul va aduce mereu împreuna. Dumnezeu nu ar lua niciodata definitiv de lânga noi persoanele pe care le iubim si de care avem nevoie.

Spui ca dezbracata vrei sa ma vezi? Baiete, trezeste-te si încearca sa nu mai visezi!

Te iubesc bai si stii prea bine, ca orice ai face ramân tot lânga tine! -

Si-mi spui într-una. iubita ca tine nu e niciuna

Nu stiu sigur ce sa fac. nu prea as vrea cu tine sa ma impac, sau poate vreau sa par aia dura. si nu-mi iese sub nici-o masura

Si chiar daca m-a ranit continui sa-l iubesc. chiar de mi-a facut rau n-am cum sa nu-l mai visez. chiar daca a plecat de mult din viata mea, îi va ramâne mereu amprenta pe inima mea

Si tu stii tot, stii ce nu suport si nu ai pus niciodata stop! Desi am facut multe prostii ai ramas lânga mine te iubesc si tu stii prea bine!

Când o sa ma vezi pe strada sa ma ocolesti, nu mai vreau nici în ochi sa ma privesti!

Ai fost în viata mea si ai decis sa pleci, acum degeaba te vei întoarce ca nu te mai iert în veci!

Prietenia ta cu mine s-a sfârsit am aflat si eu cât m-ai bârfit!

Jet cu tot cu el, ia-l la pachet. daca vrei ti-l si impachetez dar cu ata neagra ca roz nu mai gasesc!

Stai cu ea, dar îmi spui ca ma iubesti ..auzi tu de fapt pe cine vrei sa prostesti? Eu am acceptat ca tu sa-ti iei zboru' din sufletul meu si ai face bine sa-ti vezi de drumul tau!

Degaba încerci sa îl iei de lânga mine ..nu vezi târfo ca pe mine m-a ales? Ce nu ai înteles? Se pisa pe tine din mers.

Degeaba te scuzi ..si îti ceri iertare ..acum te ignor si eu ..cum o faceai si tu, doare?

Nu fi suparat caci viata e frumoasa ..chiar daca îti mai da câte o plasa proasta. tu zâmbeste si învata!

Ia-l fata mea spala-te unde vrei cu el ..ca eu nu îl mai vreau înapoi! ramâi cu ce am folosit eu. înghite-l!

Cine esti tu ca sa-mi spui sa nu mai fac ceea ce-mi place? Pleaca daca nu-ti convine si lasa-ma în pace!

N-ai timp de mine ..si nici nu vei avea ..hai las-o balta si concentreza-te pe treaba ta

Ce ai crezut? Ca o sa ma întorc la tine? Gresit baiete, vrajeala asta nu mai tine!

Te-am iubit, te iubesc si te voi iubi mereu, dar tu nu ai vrut sa ramai langa sufletul meu, acum lasa-ma in pace nu ma mai deranja, cat voi mai suferi din vina ta?

As fi ramas lânga tine mult timp, îti puteam oferi toata dragostea ce-o simt. dar vezi tu ca ai ales sa îti bati joc. iar acum inima mea sufera de numai pot.

Nu mai fi încapatânat ca nu câstigi nimic. mai mult ma îndepartez de tine un pic câte-un pic.

Nu plânge atunci când îi vezi împreuna, zâmbeste si ia pe altul de mâna.

Vorbesc cu el,
dar te am în gând pe tine.
Îl ating pe el,
dar te simt pe tine.
Îl sarut pe el
Gândindu-ma ca te sarut pe tine.
M-am cuplat cu el
ca sa te uit pe tine.
Cu toate astea...
Nu-l iubesc pe el,
Te iubesc pe tine!

Oamenii vin, ramân, pleaca si nu îi poti judeca, dar când pleaca, pleaca c-o bucata din inima ta.

As da orice un minut sa îti vorbesc, sa îti spun ca si dupa atâta timp eu înca te iubesc.

Când cineva te iubeste nu trebuie sa ti-o spuna; poti sa îti dai seama dupa felul în care te trateaza.

Ne certam dar apoi ne împacam, î? i gre? esc? i ma ier? i, te sarut? i-apoi uitam.

Când sunt lânga tine parca nu mai am rabdare. Ca as vrea în fiecare zi sa te strâng în brate tare!

Creierul zice : " lasa-l nu e singurul "!, dar inima zice : " nu e singurul! e unicul!?

Nu plânge niciodata pentru un baiat. Ti se strica machiajul.Si rimelul tau valoreaza mai mult decât un baiat prost!

Ai plecat atunci când am avut cea mai mare nevoie de tine.

Si-mi spunea ca mereu o sa fie lânga mine Ca o sa ma faca sa ma simt din ce în ce mai bine Si asa continua zi de zi Iar eu credeam asemnea prostii ..Acum vrea sa revina în viata mea Dar mintea nu îl mai vrea Ea stie cât de greu mi-a fost Când el a plecat si în lacrimi m-a lasat Sufletul însa îl vrea aproape de el Sa-l încalzeasca mereu E doar un vis ce nu mai poate deveni realitate.

1 răspuns:
| Elvina a răspuns:

Minim doi, Tu si eu ne vom iubi mereu, Nu exista drog mai tare decat sexul, I will always love you, Don't cry, be happy, Wish you were here, Cand ingerii pleaca, Bun ramas, astazi te las. Bafta!