| AndreeA_4571 a întrebat:

Bunaaaaa! love struck love struck love struck Am auzit ca daca vrei sa intrii la liceul pedagogic trebuie sa dai o proba in care iti ia interviu(te intreaba diferite lucruri) imi puteti spune ce te intreaba? Sunt curioasa rau. xoxo (PS:e cineva de aici la liceul pedagogic din Targoviste?)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te intreaba in principal care este motivatia ta personala pentru a face studii de pedagog, apoi or fi si ceva intrebari (subiecte de discutie) pentru restul interviului, despre materiile tale preferate, despre mediile tale din trecut, etc. Succes

6 răspunsuri:
| JustMe a răspuns:

Am o prietena care e la liceul pedagocic(timisoara) si nu a dat niciun interviu...

| snepy a răspuns:

Eu sunt din targoviste, dar nu din pedagogic, de fapt nu la scoala happy

| sTeFaN. a răspuns:

Am o prietena care e la liceul Pedagogic din Suceava, si nu a dat nici un interviu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exemplu Interviu la Barlad
4. Interviu
Va consta în:
a) recitarea a 2-3 strofe dintr-o poezie (la alegere);
b) lectură la prima vedere;
c) participare la o conversație cu comisia pe o temă dată de aceasta (se verifică, prin dialog, capacitatea de a aduce argumente, de a fi persuasiv si receptiv în relația cu partenerul de discuție).
Aptitudini investigate:
 capacitatea de a comunica(scris și oral);
 dicția.
NOTĂ:
1. Rezultatul fiecărei probe se apreciază cu "admis" sau "respins".
2. Respingerea la o probă, atrage după sine obținerea calificativului "respins" la probele de aptitudini.
3. Nu se admit contestații la probele de aptitudini.
4. Comisia pentru fiecare probă de aptitudini este alcătuită din doi profesori de specialitate, un profesor de gimnaziu și unul de liceu.
5. Președintele comisiei este directorul unității școlare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| smyledqmelo a răspuns:

Depinde și de clase, eu am dat în clasa a 7 a interviu pentru a intra la peda, m au intrebat cateva lucruri foarte simple, întrebau de ce vreau sa vin la peda, etc. Dar in clasa a 9 a este ceva mai complicat, interviul este mult mai dezvoltat fata de cel din gimnaziu, o sa trebuiască sa citești un paragraf dintr o compunere la prima vedere, sa spui 2 sau 3 strofe dintr o poezie, iar mai apoi interviul în sine, care nu e complicat, doar trebuie sa ți păstrezi calmul, sa nu iei fie frica deloc, pentru ca profesorii care sunt acolo n o sa ți facă nimic rău, doar te vor asculta. Trebuie sa ai la tine și carnetul de note, cel Putin mie mi l au cerut, s au uitat la notele mele. Sper ca am putut ajuta pe cineva cu acest mesaj