| xyz119 a întrebat:

Ce poezie este potrivita pentru recitarea la proba de interviu la liceul de profil pedagogic? Si in ce consta proba de interviu? big grin

Răspuns Câştigător
| BlueVik a răspuns:

Nu stiu sa iti raspund in ce consta interviul eu doar ti-am dat niste sugestii. Uita-te intr-o carte de Bacovia spre exemplu, sau pe net si alege-ti singura poezia. Daca ti-o aleg eu s-ar putea sa nu iti placa, sa nu o poti recita indeajuns de bine sau sa intampini dificultati.Tu stii cel mai bine cum reciti asa ca o poti alege singura.Succes!

2 răspunsuri:
| BlueVik a răspuns:

Cauta ceva din Eminescu, fiind poetul ostru national sau de ce nu pot incerca ceva din Bacovia.

| xyz119 explică:

Sugereaza-mi o poezie pe care sa o pot recita mai teatral! Interviul se poarta pe baza poeziei?