| Brighisweet a întrebat:

BunaTPU! va rog frumos sa ma ajutati cu niste sfaturi...va rog
este vorba despre un baiat din scoala(sa zicem ca il cheama Catalin, de exemplu), imi place mult de el si partea rea este ca nu ne cunoastem, eu stiu multe despre el de la o prietena de-a mea din clasa lui(sa zicem ca o cheama Florina, de exemplu), el nu ma cunoaste doar din priviri, il vad doar de 2-3 ori pe saptamana la scoala,

va rog frumos ajutati-ma cum sa fac cunostinta cu el? am rugat-o pe Florina sa imi faca cunostinta dar ea a refuzat fiindaca si ei ii place de Catalin, Florina imi zice ca unii din clasa ei spun ca lui Catalin ii place de ea, dar ea zice ca nu crede ...nu mai stiu ce sa credsad
El s-a uitat de vreo 2 ori la mine indelungat dar nu crad ca ma place sau il interesez,

PS: am ochelari dar nu sunt urata, pur si siplu am robleme cu ochii, oare mar respinge din cauza unui mic defect fizic?
prietenii mei ma accepta asa cum sunt si spun ca sunt frumoasa cu ochelari
dar intrbarea este: credeti ca ochelarii ma vor dezavantaja fiindca nu am avut niciodata noroc la baieti si eu am impresia ca este din acesta cauza, voi credeti ca ochelarii vor influenta impresia lui depre mine?

ajutati-ma va rog!

dau funda! si multumesc ca ati avut rabdare sa cititi:*

Răspuns Câştigător
| Kiduuu_5240 a răspuns:

In privinta ochelarilor iti pot spune atat:daca un baiat de place te accepta asa cum esti, nu trebuie sa nu mai poti ochelarii pentru ca el nu te place.Nu est baiatul potrivit pentru tine si gata! Mie mi s-a intamplat o situatie asemanatoare(eu aveam aparat dentar).in timpul in care il aveam doar un baiat a vrut sa fie cu mine(mie nuprea imi placea de el dar am acceptat), iar dupa ce mi l-am dat jos 2/4 din baietii in scoala vroiau sa fie cu mine, dar eu tot pe baiatul cu care eram am ramas.Decizia iti apartine!

| Brighisweet explică (pentru Kiduuu_5240):

Mersi frumos*...ai dreptate cine ma place ma place asa cum sunt si daca nu ma va accepta atunci nu e baiatul potrivit

multumesc:*

6 răspunsuri:
| AndreeaSiAndra a răspuns:

Ochelarii tai nu au nicio treba dar ar trebui sa vorbesti cu acest baiat deoarece cred ca si prietena ta vrea sa o faca si ar fi mai bine sa afli pe cine place si cu faza ca cica a auzit ca o place eu cred ca doar ca sa te induca in eroare si sa iti spulbere sansele de a mai fi cu el.

| Kiduuu_5240 a răspuns:

Fundahappy?

| alexandru123456alexandru a răspuns:

Fate ca esti neatenta si intri in el iti ceri scuze si va cunoasteti te prezinti cu siguranta asa o sa faca cu el si asa incet incet te apropri urmatoare zi cf? te apropri mai mult de el alta data te prefaci ca esti suparata pe langa el si vezi daca incearca sa te faca sa te simti mai bine inseamna ca ii place de tine sau e doar un prieten bun acum depinde de fiecare persoana si vezi sa fie singur ca asa o sa se deschida funda?

| Brighisweet explică (pentru alexandru123456alexandru):

Mersihappy...am sa incerc sfatul tau, poate va merge binehappy

multumesc