| anonim_4396 a întrebat:

Bunicul meu sufera de o boala la rinichi, de gradul 4(este pana la gradul 5),stie cineva ce trebuie sa fac? am fost la doctor,de acolo am venit si na,asta am aflat.

Si in al doile rand, in familia mea stam 5 oamnei,eu, parinti(care au maxim 2300 lei salar impreuna), si bunicul meu normal aduce grosul in casa avand 3500 lei pensie.
Si ma tot intreb,daca bunicul meu moare, ce ne facem? avem o intretinere de 600 lei+banci+mancare, etc...cum o sa ne descurcam cu banii?
Eu m-am gandit ca singura solutie este sa plece tatal meu in alta tara, problema este ca are 46 de ani, credeti ca are sanse?

2 răspunsuri:
| Harl3yDavidson a răspuns:

Buna seara, as vrea sa imti spun ca imi pare foarte rau de starea bunicului tau si as mai vrea sa iti spun ca exista o solutie prin care ar putea sa scape, sa nu mai moara! Vorbesc cat se poate de serios, si ai mei au scapat prin aceasta metoda, mai exact metoda respectiva este,, taiatul sub limba,,, stiu, suna inapoiat, primitiv chiar dar face miracole, daca nu ma crezi poti sa cauti chestia asta si pe alte siteuri sa te convingi singur ca este ceva care chiar ajuta ( mai exact elimina sangele stricat din organism, cel care iti face rau ). Sper sa aveti incredere in vorbele pe care le zic, chiar poate sa scape daca face acest lucru, din cate stiu este un om care taie sub limba, il cheama,, Cornel Ciobanu,, si este din Lupeni (poti cauta pe google maps mai exact ca sa vezi unde este situat orasul), din cate stiu el are un site, oricum poti afla mai multe despre el pe internet ( bunicilor mei le-a taiat de sub limba o femei mai invarsta care duce chestia asta din generatii ). Sper ca te-am convins si inca odata iti spun ca imi pare nespus de rau pentru starea bunicului tau, asta ar cam fi singura solutie ca sa nu moara si ca voi toti sa aveti in continuare bani si ca tatal tau sa nu fie nevoit sa plece in afara, si al meu este plecat chiar in acest moment si stiu cum este dorul de parinte, iti urez o seara buna, sper ca ti-am mai ridicat moralul.