| Byencutzz a întrebat:

Bunna`happy Vroiam sa va cer un sfatsad Este normal ca la 15 ani sa fii chemat in casa de la ora 5 jum (iarna)? Poate am innebunit euthinking, dar nu mai suport, defiecare data sunt singura din grupul de prieteni care pleaca, cand ma vad cu baieti pe banca, innebunesc, ba chiar mai mult ma cheama in casa in secunda 2sad. nu stiu cum sa mai procedez, imi place si mie ca celelalte colege sa stau afara mai mult, sa pot sta cu un baiat pe banca linistita sa nu stau cu frica: vai ma vede mama! Cat despre baieti:o sa nu auda... n`am voie asa cevasad... Ma simt foarte prost, spuneti-mi voi cum sa fac sa fie mai bine sad
PS: Nu sunt genu de fata rebela,

4 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Din prea multa dragoste sa stii...prima data am crezut ca e nepoata mea laughing Si ea are aceleasi probleme ca si tine, si mereu ma iau de soramea si cumnatamiu si le zic sa nu mai fie asa duri cu ea! E greu ce sfat sa iti dau? Parintii tai decid, cu toate ca sa zicem ca eu sunt un tata mai deschis, care stie ca si el a fost tanar si imi aduc aminte ca si eu aveam aceeasi soarta! Dar vezi tu nu toti gandesc asa! Sfatul meu e sa ai o discutie cu ei, sa le zici ca ai crescut si trebuie sa aiba mai multa incredere in tine! multa bafta!

| Neimportant a răspuns:

Știi care este problema ta? Tu vrei să fii precum celelalte fete! Fii tu însuți! Nu trebuie să le copiezi pe acele fete la comportament, că ele stau mai mult afară decât tine. Părinții tăi se tem să nu te piardă, să nu ți se întâmple ceva rău sau să-și bată cineva joc de tine. La vârstă asta te înțeleg că vrei să stai cu băieții și să stai și mai mult afară, dar înțelege că nu se poate fiindcă totul are o limită și mai ales la 15 ani ar trebui să-ți pese de carte nu de alte lucruri. După ce vei crește o să ai câtă libertate vei dori, până atunci bucură-te de tot ce ai deocamdată(studiul, familia)

| UbexFlo a răspuns:

Problema e ca parintii tai iti vor binele. Uite, eu am stat singura de la 12 la 14 ani si nu mi-am facut de cap.Chiar daca acum imi pare rau ca atunci nu am facut de capu`meu, acum imi pare bine ca nu mi-am riscat copilaria.Lumea in ziua de azi e rea sa stii si parintii tai stiu ei ce stiu.In legatura cu baietii, trebuie sa ai un prieten asa ca pune-te in gura cu ei in privinta asta>big grin

| FumezClipe a răspuns:

Da, este normal. Şi probabil nu ai să mă crezi, dar eu am 15 ani şi nu ies afară mai deloc. Părinţii iţi vor cu siguranţă binele.