| Mynameisglam a întrebat:

Voi incepe cu inceputul.E vorba de doua " prietene " de ale mele. Suntem in clasa a7-a. Din a5-a ele umbla cu baieti,cu faza cu sarutatul, etc. Acum, la 14 ani eu am avut doar un singur prieten dar nu a durat mult pentru ca incepea sa nu imi mai placa de el. In fine, nu asta e problema. La inceputul anului scolar a venit o noua fata. S-a integrat cam repede in grupul nostru. Pe prietenele mele le cheama Alina, Adriana ( care sunt colege din clasa 1, iar eu am venit din a5-a ) si cea noua o cheama Anca.

Nu departe de scoala noastra este o alta scoala,si ele au " iubiti " acolo. In fiecare zi vin la scoala la ei,si apoi vin inapoi la noi la scoala. Un fel de du-te-vino continuu. laughing Si noi stateam cu bancile una langa alta. Diriga ne-a mutat. Pe Adriana in prima banca, pe Anca nu a mutat-o. a lasat-o in ultima banca,iar pe mine si pe alina in ultimele banci, care erau aproape una langa alta. De cand a venit anca in clasa nu mai suntem ca inainte. Acum toti profesorii le stiu ca umbla cu baieti care sunt dubiosi, le vad cand se saruta cu ei etc. Pe mine nu m-au vazut pentru ca nu stau cu ele prin pauze.

Ele vorbesc in fiecare ora prin biletele si le trimit unei alteia. In secret. Vorbesc de toate si despre toti. Azi, Alina si Anca s-au mutat in prima banca langa Adriana si eu am ramas ca o proasta in ultima banca cu niste baieti. M-am simtit prost. Puteau sa ma cheme sa stau si eu cu ele. Dar eu cred ca nu stiu ce sa faca ca sa ma scoata din grupul lor.

In pauze pleaca mereu! pe afara, " se plimba ", pana la scoala iubitilor si inapoi. Deci efectiv, Anca mi-a cam luat locul.
De ce se comporta asa cu mine? Inafara de ele nu am cu cine sa stau. Clasa e impartita in grupulete de cateva fete fitoase. Eu nu sunt asa. Nu ma incadrez nicaieri.

Acasa cu mama am probleme. Chiar astazi m-a batut pentru ca am tipat la sora mea care are 5 ani. Am tipat la ea pentru ca imi ascunsese ceva si imi trebuia repede pentru ca pierdeam autobuzul de scoala. M-am dus la scoala plangand.

Tata e plecat in Italia. si el e la fel ca mama. Nu pot discuta cu el ca ma face proasta, batuta in cap etc.
Ma fac mereu proasta pentru ca iau note proaste la matematica. Nu fac meditatii si se asteapta se iau notele celor care fac pregatire.Ma straduiesc si eu sa invat cat pot. La restul materiilor am note bune.

Nu am cu cine sa vorbesc, sa stau. sad
Va rog, orice sfat e bine venit. big hug si scuze de categorie daca nu e buna. happy

5 răspunsuri:
| PapushaDeCristaL a răspuns:

Si eu am aceeasi problema ca tine sad daca vrei imi poti lasa id tau in privat sa mai vb si te pot ajuta cu vreun sfat! :*

| Urpaniel a răspuns:

Faci prea mult pe victima, mai înainte era un tip care şi-o lua în fiecare zi la şcoala şi nu făcea atâta caz.

| Mynameisglam explică (pentru Urpaniel):

Nu ma intereseaza de un alt tip. Vorbesc cat se poate de serios. Decat sa dai raspunsuri de aiurea mai degraba lasa-ma in pace. Nu dramatizez nimic. Daca tie asa ti se pare, imi pare rau pentru tine.

| amelicika a răspuns:

Nu te complica tere o vei rezolva tu si pe asta.

| Raisa20 a răspuns:

Mi s-a intamplat exact acelasi lucru si mie.Chiar daca te simti data la o parte incearca sa nu fii distanta fata de cele 2, poate reusiti sa fiti prietene toate 3winking