| alexia38 a întrebat:

Ce sa fac dati-mi idei mama a innebunit tât da in mine si urla orice as face o ajut in casa fac si mancare dar iei nimic nu-i place urla da in minde si eu am 23 de ani si nici afara nu ma pot duce fara sa cer voie si sa zic iei unde ma duc si cat stau innebunesc dati-mi idei ce sa fac sa-i zic sa nu mai se comporte asa

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Gaseste-ti un loc de munca (sau doua) si muta-te. E anormal ca un adult de varsta ta sa fie intretinut de părinti

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Poate o avea probleme pe la servici,nu stiu, dar nu e normal, oricum la varsta ta poti sa te intreti si singur, poti avea un job, sa stai cu chirie daca nu iti mai convine traiul alaturi de ai tai.

Răspuns utilizator avertizat
| BotezanDaniel a răspuns:

Buna! In mod psihologic,caracterul tau probabil indiferent, sau prea bun ii permite sa te degradeze si/sau sa te indispuna.Parintii se confrunta,adesea cu stres,sunt debusolati,doborati de probleme si de oameni. Faptul ca tu faci ceea ce trebuie sa faci,este bine, dar nu neaparat potrivit pentru mama ta.Intr-o familie,temperamentul,tupeul,increderea,trebuie sa fie in echilibru,altfel vor exista certuri, si foarte multe momente degradante si ostile pentru persoanele mai putin increzatoare! Premediteaza sa fii o persoana morala dar cu incredere absoluta! big grin