| Malsna a întrebat:

Buuuna, eu am avut acnee si am fost la un doctor din Craiova care mi-a recomandat niste pastile foarte scumpe si foarte tari pe care le-am cumparat din alta tara si am mai ramas cu o cutie si jumatate. Acest medic are si farmacia dansului care nu este asa bine dotata cu toate pastilele, in principiu avand medicamente pentru piele si cam ce ar recomanda un dermatolog pentru afectiunile acestei ramuri, dar medicamentul pe care m-a pus pe mine sa il cumpar din alta tara clar nu il are.
Si acum vreau sa va intreb daca as suna la farmacie si as intreba acolo daca doreste sa ia acest produs pentru a ajuta si pe altii in aceasta boala, dar contra cost, ar fi o idee proasta?
Voi ce parere aveti?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

MAi bine incerci tu sa le vinzi la altii, farmacia sigur nu ti le ia.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ar fi chiar ilegal si nu ar accepta nimeni. Medicamentele, o data cumparate, nu se mai pot vinde, deoarece nimeni nu poate fi sigur ca le-ai pastrat in conditii optime si pot fi foarte periculoase, chiar mortale. Le poti dona cuiva (nu unei farmacii) sau duce la farmacie pentru a fi distruse (stii ca nu se arunca la gunoi). Daca incerci sa le vinzi, te va refuza, desigur. Risti sa te alegi si cu o amenda.