| Nastia a întrebat:

C ati lua cu voi daca ati pleca p o insula pustie?

Răspuns Câştigător
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Prietenii, familia, leptopul, niste haine, proviziibig grin

19 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

L-as lua neaparat pe barbatul meu pentru companie dar si ca sa vaneze si sa pescuiasca - pentru ca eu nu m-as descurca si as muri de foame. As lua cateva unelte - barda, cutit, cort, pluta... si neaparat cateva carti.

eileen
| eileen a răspuns:

A mai fost pusa intrebarea asta si am sa raspund ca acolo:
- Un topor pentru a ma ajuta de el in cautarea hranei si in construirea unui acoperis
- O carte cu tehnici de supravietuire
- Iubitul, doar nu o sa ma lase la greu tocmai acum!

regis
| regis a răspuns:

Un mijloc de transport cu care sa ma pot intoarce.

| andreutz a răspuns:

Si eu o sa dau acelasi raspuns big grin
o fata ca sa pot ajuta la perpetuarea speciei umane laughing
haine, pentru ca astea nu mi le pot procura de acolo
si multe cutii de chibrituri, sa pot sa imi prajesc mancarea care urmeaza sa o vanez pe insula happy
in rest tot ce mai am nevoie se gaseste pe insula...

| Ferenin a răspuns:

Un echipament cu strictul necesare plus o trusa de prim ajutor! A da era sa uit si un pistol cu o cutie de vreo 200 de gloante, in cazul in care gasesc salbatici pe acolo laughing!

| Paula a răspuns:

3 persoane, casa si nu stiu, cam atat thinking

| Lory_2572 a răspuns:

Iubitul

| Ecaterina a răspuns:

Mi'as lua iubitul, unele vesminte si accesorii, niste carti, laptopul, mobilul si niste unelte.

| BabyWL a răspuns:

Un vapor care sa fie pregatit pentru o calatorie lunga(croaziera).
Iubitul meu :X
Si nu stiu daca mi-ar mai trebui ceva avand in vedere capacitatea vaporului. big grintongue unde au loooooc multe (haine, bauturi, mancare, si tot ce as mai vrea eu) big grintongue

| miry a răspuns:

Sotul, catelusa si internetul ca sa vb cu voi

| okei a răspuns:

In primul si primul rand - TPU.RO, Prietenii, Muzica buna, Hrana pe 100 ani, Discoteci(cu animatoare si toate cele), O biserica, Iubita, O CEAPA laughing (glumesc), si o barca sa ma intorc seara acasalaughing

| galileo a răspuns:

Cu mine as lua hrana, biblia, unelte si prietena daca o gasesc pana atuncihee hee.

| Teardrop:] a răspuns:

Cateva haine, Mp3, hrana...si o persoana:X

| ▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █ a răspuns:

Chiar nu stiuthinking pai un vapor. o barca ceva. in caz ca vreau sa ma intorc sa sa nu fie ceva imposibiltongue

| madalina_7017 a răspuns:

Prietenul.crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muzica, Biblia si o unealta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cafea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nush ce as lua cu mine dar cu siguranta m-as duce cu un elicopter sa pot pleca daca ma plictiseschee hee. daca te-as invita pe tine sa ma insotesti ai accepta?happytongue

| david_5964 a răspuns:

Mi-as lua hrana, apa si ceva unelte... acum depinde si ce cantitate de produse ai voie...ca asa ar fi multe de luat.