| AlienToLove a întrebat:

Buna TPU.
Daca ai ulcior la ochi, trebuie neaparat operatie?
Dupa, trebuie neaparat sa porti ochelari?
Sau din ce cauza se pot face ulcioarele la ochi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MyWorld a răspuns:

Colega aia a ta s-a operat propabil ca sa-i treaca mai repede ( zic eu, caci am avut si eu un coleg care avea si i-a trecut fara nimic de genul ) si atunci cand se faceau investigatiile pentru operatiile, probabil, s-a constatat ca avea nevoie sid e ochelari. asta-i teoria meabig grin

3 răspunsuri:
| LidiaMarinescu a răspuns:

Nu trebuie operatie laughingsi nici sa porti ochelarii, ulciorul se produce datorita infectiei, si se poate remedia cu o crema din farmavi pe nume canamicina costa pana in 15 lei.

| AlienToLove explică (pentru LidiaMarinescu):

O colega de-a mea a avut ulcior si s-a operat.straight face
dupa a purtat si ochelari.

| LidiaMarinescu a răspuns:

Buna! nu necesita operatie.nu necesita sa porti ochelarii.se vindeca cu Kanamicina sulfata H se gaseste in farmaci si costa pana in 15 lei