| anonim_4396 a întrebat:

Cafea+Energizant=Moarte?

Răspuns Apreciat de Editori
| Softe a răspuns:

Daca bei ambele lichide intr-un interval de 2-3 ore s-ar putea sa te trezesti ca in loc sa iti vezi de treaba ta devii agitat, inima incepe sa-ti bata cu putere, stomacul e dat peste cap, iti e greata si vomiti sau risti un stop cardiac datorita tensiunii crescute.

Asta se intampla pentru ca energizantele au cu mult mai multa cofeina decat cafeaua, dar si zahar sau plante lemnoase, care au rolul de a stimula organismul.

Daca din greseala ai baut cafea si energizante si deja incepi sa resimti efectele secundare bea multa apa si mananca ceva sanatos ca cereale integrale sau proteine (peste, pui).

O sa-ti revii cam intr-o ora, doua.

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cam asa ceva... poate nu moarte imediat, dar boala cu siguranta...
O seara buna happy

| Fatamuntilor a răspuns:

Depine de cantitate,de varsta, de starea de sanatate.
Oricum, combinatiile nu sunt bune.
Nu am auzit lucruri bune despre energizat, au o gramada de E -uri.
O cafea e buna dimineata, ajuta chiar.Dar si aici e trebuie sa ai voie.Intreba-ti medicul de familie.
In tot cazul, nu vei muri din prima, dar te vei alege cu boli care le poti evita foarte bine.

| Doub a răspuns:

Nu, ai greşit ecuaţia

Cafea+energizant+laxative= moarte

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde mult de cantitate.

| Tpuist a răspuns:

Moarte nu, dar neliniște și nesomn da.

| Bayaslan_Hayriye_2001 a răspuns:

Nu doar o saptamana fara somn sau o boală.