| wefweiofhewgewiopgjewogwe a întrebat:

Este bine dacă un adolescent consumă câte o cafea pe zi? Dar un energizant?

2 răspunsuri:
| Daniel123 a răspuns:

Se stie ca, cafeaua consumata in cantitati moderate ajuta creierul sa aiba reactii mai bine eu beau o ceasca de 150-200 ml pe zi si nu de vreo 4 ani si nu am nimic. Cat despre energizant nu sunt sigur ca e asa bun pentru ca ala are doar cofeina si niste chestii ce provoaca o revarsare de adrenalina, e mai mult sintetic si nu iti face bine in fiecare zi!

| SkRiLlExME a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa bei max o ceascha de ceai pe zi cat despre energizant mai rar