| BeeFree a întrebat:

Calatoriile ii fac pe oameni mai intelepti. argumentati si primii fundita:X

Răspuns Câştigător
| Daniel123 a răspuns:

Da calatoriile ii fac pe oameni mai intelpi pentru ca mergand in alta parte poti invata alta forma de :arta, cultura, civilizatie si o poti aplica. Dar acest lucur nu este valabil oriunde calatoresti deoarece poti merge in zone mai putin dezvlotate(intelectual) fata de zona de unde pleci asa ca nu prea ai ce intelepciune sa ei.

1 răspuns:
| Psihiatra a răspuns:

Mergand prin lume(indiferent ca e in tara sau in afara ei), nu ai cum sa nu inveti lucruri noi.Prin simpla privire a indicatoarelor inveti orase,sate,comune,etc.Ce sa mai spun daca vizitezi o manastire, un muzeu, o cetate.DEci,ideea e ca e imposibil sa nu inveti ceva