| alinutzacodruta a întrebat:

Cam cat castiga un notar public? mi-ar place un asemenea job big grin

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Castigul este bun, dar munca este infernala.Este nevoie de o buna cunoastere a legilor, de o mare atentie, de rabdare fiindca se lucreaza cu un public eterogen, de vigilenta fiindca multi escroci vin cu acte false, de o buna cunoastere a limbii romane cu toate subtilitatile ei.

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Castigul unui notar depinde de mai multi factori si este foarte divers - unii castiga foarte putin si altii foarte mult, respectiv de la castig net de cateva sute de lei lunar la zeci de mii sau chiar sute de mii lei lunar.

| VladRO a răspuns:

Mult castiga, iti spun eu happy dar cam greu e sa ajungi acolo, doar daca ai ceva rude...

| bruno9432 a răspuns:

Castiga suficient, dar exista un numar fix de locuri... practic trebuie sa moara unul ca sa se elimereze un loc, altfel poti fi doar un fel de ajutor de notar pana obtii un post plin.

| kathessa a răspuns:

Daca ai banii de ...atentie pentru a-ti face notariatul, bravo!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde... dar in general foarte mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ioandelasal a răspuns:
Castigul unui notar depinde de mai multi factori si este foarte divers - unii castiga foarte putin si altii foarte mult, respectiv de la castig net de cateva sute de lei lunar la zeci de mii sau chiar sute de mii lei lunar.
hai sa fim sinceri... mai rar castiga un notar venitul netwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer si eu ma gandesc la job-ul asta...:d

| bobo123 a răspuns:

Ce inseamna in suma castigul unui notar mediu?

| sorinuk a răspuns:

Se castiga foarte bine din profesia de notar public, insa ai si f mult de invatat in facultate si mult noroc dupa ce absolvibig grin 4 ani facultate+ 2 ani stagiatura.Este greu, insa dupa pararea mea se merita, mai ales daca iti place domeniul juridic...BAFTA!